A fekete retek régóta ismert népi orvosság. Egyiptomban és Kínában már 4000 évvel ezelőtt termesztették és használták gyógynövényként. A nyers zöldség mellett hatékony orvosság máj és epebetegeknek étrend-kiegészítőként is, ezért érdemes megismerni a fekete retek csepp jótékony hatásait is.
Az emberi szervezet számára minden életkorban fontos a vitaminok, ásványi anyagok jelenléte. Mindennapi élelmiszereink, étrend-kiegészítő és vitamin készítményeink járulnak hozzá ezek megfelelő mennyiségéhez.
Honnan juthatunk a megfelelő vitamin- és ásványi anyag pótláshoz a legegyszerűbben?
Mindenki rögtön rávágja, hogy a gyümölcsökből és zöldségekből, egyes tejtermékekből. Azonban nem ér véget ott a folyamat, hogy ezeket bevisszük a szervezetünkbe. Figyelnünk kell arra is, hogy megfelelő módon tudjanak hasznosulni, felszívódni a szükséges anyagok a tápcsatorna egyes részeiben, valamint fontos, hogy a felhalmozódott káros anyagok és salakanyagok megfelelő módon tudjanak kiürülni a szervezetből. Ezért figyelemmel kell lennünk, mind emésztőrendszerünk, mind pedig kiválasztó szerveink egészségére!
Mi gátolhatja a tápanyagok felszívódását?
Az epe helytelen működése
a belekben felhalmozódott lerakódások
a belek elégtelen vérellátása
a bélfalak károsodása
Ha a tápanyagok nem megfelelő mértékben szívódnak fel szervezetünkben hiánybetegségek alakulhatnak ki, és így hiába a fokozott bevitel, hiszen a szervezet ezeken feldolgozni nem tudja és kiürülnek a szervezetből.
Milyen tünetei lehetnek, ha kiválasztó szerveink nem működnek helyesen?
Zsíros bőr, kellemetlen izzadás, renyhe bélmozgás, rendszertelen, olykor fájdalmas vizeletürítés, vesekő, vesehomok, gyulladásos megbetegedések és megannyi kellemetlen probléma. A természet patikája ezekre a problémákra is kínál megoldást.
A fekete retket ősidők óta ismeri az emberiség, Kínában, Indiában és Egyiptomban már 4000 évvel ezelőtt termesztették és alkalmazták gyógynövényként. A fekete retek segítheti a kiválasztó szervek, a bőr, a tüdő, a vesék, az epe és a belek működését. Gátolhatja a szervezetben a kőképződést, de a már kialakult kövek fokozatos feloldódását is segítheti. Könnyíthet az emésztési folyamatokon, szabályozhatja az epesav kiválasztást.
E növénynek azonban erős csípős íze és illata van, így igyekeztünk egy olyan termékben kivonni ennek az értékes hatóanyagait, mely könnyebben fogyaszthatóvá teszi, ugyanakkor továbbra is hozzájárul egészségünk megőrzéséhez. Fekete retek csepp e növény alkoholos-vizes kivonata, mely hozzájárulhat az emésztő- és kiválasztórendszer egészségének megőrzéséhez.
A fekete retek igazi csodagumó. Nem is gondolnád, hogy ez a jelentéktelennek tűnő zöldségféle mekkora erővel bír! Mitől olyan különleges ez a növény és milyen bajokat orvosolhatsz vele?
A nagy ünnepi lakomák, a szilveszteri mulatság bizony megterhelik az emésztőrendszerünket és a májunkat. Sokan kezdik az újévet gyomorégéssel, epegörccsel, hasmenéssel, puffadással, az alkohol okozta ártalmakról nem is beszélve. Ha azonban idejében felkészíted az emésztőrendszeredet, elkerülheted az emésztési panaszokat.
A lakosság jelentős részét érinti az alkohol okozta májkárosodás. Ugyanakkor a környezetből bejutó toxikus anyagok, az ételekkel elfogyasztott adalékok, a túlzott gyógyszerfogyasztás, illetve a vírusos eredetű hepatitis tovább ronthatják a máj sokirányú funkcióját.
A máj számtalan élettani funkciót lát el. Emiatt alapvető fontosságú a máj egészséges állapotának megőrzése, melyért gyógynövényekkel is sokat tehetünk. A májvédelem és a májregeneráció legfontosabb gyógynövénye a máriatövis, melyet bevethetünk zsírmáj, alkohol okozta májkárosodás ellen, méregtelenítéshez.
A helikobakter pylori a legveszélyesebb baktériumok közé tartozik. A helikobakter baktérium általi fertőzés nagyon gyakori – a felnőtt populáció 40%-a érintett benne, a lakosság ezen százalékának a gyomrában ugyanis megtalálható a helikobakter pylori baktérium. Amennyiben kezeletlen marad, komoly betegséggé nőheti ki magát – többek között gyomorfekélyt, gyomorfájdalmat, gyomorgörcsöket, krónikus gyomorhurutot okozhat. A gyomorrák egyik fő okozója szintén a helicobacter pylori.