Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Termékek Menü

A Galajfű gyógyhatásai

A galajfűnek három fajtája ismert: a közönséges galajfű, a tejoltó galajfű és a ragadós galajfű. Mindhárom azonos gyógyhatással rendelkezik, és sokféle problémára nyújt megoldást. A pajzsmirigy betegségek, valamint a torok- és nyelvrák elsődleges gyógynövényei.

Galajfű a pajzsmirigy alulmködés és túlműködés természetes gyógyítója

A galajfű a szövetre, a vérre, a mirigyre hat. Hatását a vizeletkiválasztó szerveken, az emésztőrendszeren, a véren keresztül fejti ki. Vízhajtó, vértisztító, izzasztó, idegnyugtató, vérnyomáscsökkentő, görcsoldó, sebgyógyító hatással rendelkezik. Használható bőrbajok, mirigydaganatok, idegrendszeri betegségek, máj, vese, hasnyálmirigy, és lép megbetegedésekben, vesezsugor, gennyes vese, nyirokduzzanatok, golyva, a száj és a felső légutak rákos és egyéb megbetegedései esetén.

Galajfű készítmények a webáruházban>>>

 

Galajfű hatása a pajzsmirigyre

A galajfajták kiváló gyógyítói a pajzsmirigy megbetegedéseinek: golyva, pajzsmirigy göb, pajzsmirigy alulműködés és túlműködés esetén. Az egész mirigyrendszerre jótékony hatással vannak. A pajzsmirigy betegségeinek tüneteit gyorsan kezelik. Csökkentik a szívdobogás érzést, nyugtatólag hatnak az idegekre, fokozzák a vitalitást és csökkenti a fáradékonyságot. Golyva és pajzsmirigy göb esetén képesek csökkenteni annak méretét, vagy akár teljesen el is tüntetni. Maria Treben könyvében beszámolt egy asszonyról, akinek a golyvája teljesen eltűnt a galaj rendszeres fogyasztásától. Pajzsmirigy betegeknek ajánlott legalább 6-8 hétig napi két bögrével meginni belőle. Golyva esetén mélyen gargarizálni vele, és a kiáztatott teafűből pakolást készíteni a nyakra naponta legalább egy óra hosszára.

 

Galajfű rákos megbetegedések esetén

Kiemelkedő a nyelvrák, torokrák, gégerák felszámolásában való segítése. A teakivonatot több ideig tartsuk szájunkban, majd köpjük ki. Torokrák esetén gargarizáljunk vele. Minden tisztátalan, vagy rákos fekély, és rákgyanús bőrelváltozás esetén külsőleg is alkalmazzuk. Levével ecseteljük, és teát is fogyasszunk hozzá. Naponta legalább 2-3 bögrével meg kell inni belőle.

 

Galajfű idegi bántalmakra

Bármilyen idegeredetű bántalom esetén alkalmazható teakeverékekben, valamint epilepszia, vitustánc, hisztéria esetén. Gyenge altatóként is megfelel. Napi egy bögrével igyunk meg belőle.

 

Galajfű hatása a májra- és epehólyagra

A galajfű kitisztítja a vért, ezzel segíti a máj és az epehólyag munkáját. Kiváló méregtelenítő és emésztést segítő hatású. Mivel jó gyulladáscsökkentő is ezért, epevezeték gyulladásnál, májfertőzéseknél is jótékonyan hat. Napi 1-3 bögrével kell ilyen esetben meginni belőle. Jól kiegészíthető más, a májra és epehólyagra ható gyógynövénnyel: körömvirággal, pitypanggal, máriatövissel.

Galajfű készítmények a webáruházban>>>

 

Galajfű hatása a vesére

A galajfű kiváló vízhajtó és vértisztító. Ez a hatása érvényesül vízvisszatartás, vesehomok, vesekő esetén. Vesén keresztüli vértisztító hatása egyben a vese megbetegedéseire is hatást gyakorol. Nagyon jó eredménnyel alkalmazható a vese súlyos károsodásai, vesebántalom, vesezsugor, és gennyes vese esetén is. Teakeverékben Aranyvesszővel, Zsurlóval, Árvacsalánnal, Zilizzel, Édesgyökérrel keverhetjük. Súlyos vesebetegség esetén, napi 4 csésze teát igyunk, 2-3 hétig, napközben kortyolgatva, folyamatosan. Ha semmi más eljárás, vagy gyógymód eddig nem használt, az biztos, hogy ez a teakeverék eredményes lesz.
Vízhajtó hatása némileg hat a magas vérnyomásra szabályozására is.

Galajfű hatása a bőrbetegségekre

A galajfű kiválóan alkalmazható borogató és lemosószerként, de kenőcse is jótékony. Alkalmazhatjuk sebek, furunkulusok, bármilyen bőrbetegség, és gyulladásos pírral együtt jelentkező pattanásos arcbőr kezelésére, pikkelysömörre és ekcémára is. Levével napjában többször kenjük be a felületet, majd engedjük rászáradni, és utána vízzel öblítsük le.
A tea, vagy a növény turmixolva, borogatásként napégések esetén nagyon jól alkalmazható.

A pattanásoknál, nem csak magát a pattanást, hanem a mitesszereket és szőrtüszőket is előre kitisztítja. A beért, és kitisztított pattanások után pedig, a bőr elszíneződését és szederjességét minél előbb felszámolja.

A teájából készült meleg arcpakolás, vagy lemosások, felfrissítik az arcbőrt, feltöltik az arc szöveteinek vízkészletét. Látványos hatást gyakorol petyhüdt arcbőr, és nyak esetén.
Rákos sebek, daganatok, fekélyek, bőrelváltozások esetén külső, belső alkalmazása javasolt. Rákgyanús szemölcsök és anyajegyek felületét levével borogassuk. Ismeretlen eredetű bőrpírok, bőrgyulladások esetén krémjét használjuk. Megpróbálkozhatunk vele bőrrészek elszíneződése, és pigment foltok esetén is.

 

Tipp: a galajfű teák elég keserűek, de nagyon hatékonyak. A három galajfű közül talán a tejoltógalaj a legihatóbb, a legkevésbé keserű, és kevésbé intenzív illatú. Azonban ha nem tudod meginni, vagy a nem bírod az áztatott teafű erőteljes szagát, akkor érdemes kipróbálnod a galajfű kivonatot, amely alkoholmentes és koncentráltan tartalmazza a közönséges galajfű minden hatóanyagát. Bármilyen italban elkeverheted, így könnyen és egyszerűen bevehető.

Ezerjófű Közönséges galaj kivonat pajzsmirigy betegségekre

Ezerjófű Közönséges galaj kivonat pajzsmirigy alulműködésre és túlműködésre

Kosárba



Forrás: www.magyarmegmaradasert.hu


Kapcsolódó cikkek

Tartalomhoz tartozó címkék: Természet patika